Федерація

бойового

самбо України

Нова редакція правил спортивних змагань з

бойового самбо

ПАРТНЕРИ

Нова редакція правил спортивних змагань з бойового самбо

була затверджена Міністерством молоді та спорту України 26.03.2021 року.

 

 Вітаємо всіх прихильників виду спорту «бойове самбо» із затвердженням нової редакції правил змагань. Багато років Федерація бойового самбо України та її осередки проводили спортивні змагання з бойового самбо та після кожного турніру накопичували побажання щодо змін, засновані на змагальній практиці.

 

 Результатом цього досвіду стала нова редакція правил, яка була затверджена Міністерством молоді та спорту України 26.03.2021 року та знайти яку можна за посиланням:

https://sport.gov.ua/storage/app/sites/16/Sport/Pravyla_zmagan/2021/sambo.pdf

Що нового з’явилось?

 

 В першу чергу варто зазначити що «бойове самбо» є не олімпійським видом спорту, який не прагне потрапити на головний турнір неолімпійців «Всесвітні ігри».  Наша основна мета у спорті вищих досягнень – це виведення наших спортсменів на професійний рівень. І всі ці роки ми були дуже успішними в цьому. Вихідці з бойового самбо виступають практично во всіх основних всесвітніх професійних лігах з ММА. Та виступають досить вдало. Самі правила змагань з бойового самбо дозволяють спортсмену звикнути до застосування тієї тактики, яка досить вдала для перемоги у професійному октагоні.

 

 Але враховучи той фактор, що аматорські змагання проходять у борцовських куртках, а виступ на професійному рівні з голим торсом, то існує певний перехідний період, коли спортсмену потрібно адаптуватись до нових умов. І як показала практика, бувають випадки коли у цей період адаптації спортсмен, роблячи перші кроки, наносить шкоди своєму професійному рейтингу та не так швидко будує професійну кар’єру.

 

 Щоб нівелювати цей фактор ми ввели на аматорському рівні новий розділ «ПРО-ФУЛ». Він відрізняється від класичного лише тим, що спортсмени на торс замість курток вдягають рашгарди, а не куртки та у якості майданчика для поєдинку може використовуватись не тільки килим але й ринг або октагон. Всі оцінки та дозволені дії залишаються такими ж, як і у класичному розділі.

 

 Ми впевнені, що цей крок збільшить представництво українських спортсменів у міжнародних професійних турнірах, та про силу нашої країни дізнаються ще більше людей по всьому світу.

 

 У той же час класичний розділ, як і раніше, залишається основним та самим престижним. Крім того фактора, що змагальний досвід у цьому розділі є найкращим досвідом для подальшого розвитку спортсменів у напрямку спецпризначінців, він ще й є базовим плацдармом для переходу у змішані напрямки представників чистої боротьби у куртках, таких як: дзюдо, самбо, джиу-джитсу, тощо.

 

 Наступна зміна у правилах пов’язана з тим, що через жорсткість правил на змаганнях з бойового самбо виступають в більшості своїй спортсмени, що вже давно тренуються. Новачкам доводиться досить важко, тому довгі роки ми не могли допускати до змагань спортсменів початкового рівня.

 

Для вирішення цього питання було прийняте рішення ввести розділ змагань «Лайт», який дозволить спробувати початківцям свої сили на більш безпечному рівні. Особливостями цього розділу стане заборона на нанесення ударів руками в голову у стійці, заборона на удари колінами, заборона на удари в захваті за куртку та можливість проводити добивання в партері тільки з позицій «маунт» та «гарда», коли на килимі знаходяться обидва коліна спортсмена, що знаходиться зверху. Тобто забороняються добивання у партері збоку та зі спини. Ці нововведення дозволять у значній мірі знизити травматизм у новачків.

 

Також, за великим запросом тренерів, що спираються на попит від батьків своїх вихованців,  були додані вікові категорії дітей 7-8 років та 9-10 років, а також було дозволено виступати на змаганнях дівчатам.

 

Вперше у правилах офіційно визнана вікова категорія «Ветерани». Адже вже багато чистих виходців з бойового самбо досягли віку 36 років та готові змагатись у цій престижній категорії.

 

З візуальних нововведень можемо відзначити зміну кольору суддівського одягу повністю на чорний.

 

Сподіваємось, що прийняття нової редакції правил відкриє нові можливості для тренерів та спортсменів, що займаються бойовим самбо та іншими видами єдиноборств.

СЛУЖБА БЕЗОПАСНОСТИ

Федерація бойового самбо України